Nyheder seniorer

Håndboldsitet hbold har fuld gang i kåringerne i de forskellige divisioner i denne tid. Sitets brugere har i den seneste periode kunnet nominere og stemme på deres favorit - og det har bragt en flot hæder til Taastrup, som udover oprykningen til 2. division også kan glæde sig over at have årets spiller på holdkortet.

Et kæmpestort og fortjent tillykke skal derfor lyde til bestyrelsesmedlem, TIK-ikon og klubbens "Sorte Diamant" Hakan Sahin med den meget flotte kåring som årets spiller i 3. division.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...