Nyheder seniorer

TIK Håndbold møder i 5. runde af Santander Cup Otterup HK fra 1. Division. Kampen spilles i Taastrup Idræts Center tirsdag den 14. Marts kl. 19.45. Otterup HK, som pt. indtager 10 pladsen i 1. Division, var også modstanderen i Santander Cup for 2 år siden og dengang blev det til et smalt nederlag til TIK Håndbold på 27-25. Til denne kamp har TV2 Sport også meldt deres ankomst som en del af deres program "Vejen til Final 4". TIK Håndbold håber på massiv opbakning til denne kamp og håber at vores trofaste hjemmepublikum vil være med til at vise hele håndbold Danmark, at der rent faktisk foregår et meget spændende håndboldprojekt i Høje Taastrup Kommune.

Pokal

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...