Nyheder ungdom

Efter en sikker sejr på 20-14 over Slangerup i pokalturneringens semifinale, er TIK´s U10 drenge klar til pokalfinalen.

Pokalfinalen afvikles i Frederiksberg Hallerne søndag den 20/12 hvor modstanderen hedder TMS Ringsted, som slog Team Helsinge med 20-12 i deres semifinale. TMS Rinsted er et særdeles godt bekendtskab af TIK da vi har mødt dem adskillige gange, samt afholdt fællestræninger sammen.

De sidste par kampe har været meget jævnbyrdige hvor TMS Ringsted dog har trukket sig sejrrigt ud af begge opgør. Vi håber dog at pokalfinalen bliver et vendepunkt i den statistik, da drengene har vist en opadgående formkurve gennem de sidste par måneder.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...