Nyheder ungdom

U16 drenge fik en fin optakt til DM, da de via 9 kampe på stabilt flot niveau spillede sig sikkert frem til finalen i Prag, som er verdens største indendørs håndboldstævne. Desværre leverede drengene i den 10. kamp en sløj indsats, og finalen blev derfor helt unødvendigt tabt klart med 20-16. Trist og lidt ærgerligt når nu så mange havde valgt og komme og heppe på holdet. Finalen ændrer dog ikke ved helhedsindtrykket for stævnet, hvor drengene leverede en fin og disciplineret indsats, som lover godt frem mod den kommende vanskelige DM-semifinale.

 

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...