Nyheder ungdom

Stor tak til alle som deltog i julekalendersalget den 17. november. Fantastisk med den store opbakning fra både spillere, forældre og trænere. Vi fik solgt hele vores restlager på 650 kalendere. Nu er der kun dem tilbage, som spillerene har fået udleveret. Vi forventer, I alle får solgt dem, så vi kan få et pænt overskud, som går til påsketuren i 2019.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...