Nyheder ungdom

TIK-håndbold deltog igen i år til Sportyfied Cup i Albertslund. Vi havde 11 hold fra U8 til U19 på græs i Albertslund. Det var i år en varm turnering, men alle klarede det godt og fik drukket masser af vand. Alle hold fik spillet nogle gode kampe og ikke mindst U10-piger gjorde det imponerende. Pigerne spillede sig i semifinalen inden de måtte se sig besejret. Rigtig flot af pigerne, som i sidste sæson spillede i C2-rækken, og nu ser ud til, at kunne klare sig blandt de bedste. 

U18-drenge vandt U19-rækken med Jonas og Mikkel, som de hårde trænere. Tillykke til drengene.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...