Nyheder ungdom

Så er træningstiderne gældende fra 14. august 2018 klar. Tiderne ses her.

Alle hold starter op den 14. august (U4-8 starter den 25. august).
Der er på alle hold plads til nye spillere, så har du lyst til at komme forbi til et par gratis prøvetræninger, så kontakt en af trænerne for holdet. Du er også velkommen til blot at møde op i hallen. Generelle spørgsmål kan stilles til Heidi Holm Jørgensen Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Fra august vil vi også forsøge at samle et 2. hold til U18-drenge. Holdet er for de drenge årgang 2000-2001, som ikke ønsker at spille elitehåndbold, men blot gerne vil spille kampe og træne lidt. Er du interesseret i at være med på holdet eller høre mere så kontakt Mads Kristensen Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

 

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...