Nyheder ungdom

TIK håndbold vandt prisen som årets sportsnavn 2018 i Høje Taastrup kommune takket være årgang 01 drengene. Med prisen fulgte 10.000 kr til klubkassen og endnu en stor anerkendelse for sidste års flotte præstation.

Vi har i TIK store forventninger til drengene i fremtiden, og der arbejdes i klubben benhårdt på en strategi frem mod sæsonen 2020/21, hvor drengene skal være med til at føre seniorerne frem mod toppen af 2. division. Foreløbig er der lavet aftale med 2 spillere, men det er planen 6-7 lokale spillere skal udgøre kernen i fremtidens seniorhold.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...