Nyheder ungdom

Alting har en ende, og i TIK-håndbold har vi et hold som nærmer sig deres. Vores dygtige U18-drenge er blevet så gamle nu, at deres ungdomstid lakker mod enden. Vi har imponerende nok kunne holde på flere af dem fra de var 6 år og indtil de nu bliver 18 år. Hvad fremtiden bringer ved vi endnu ikke.

Igen i år har U18-drengene mulighed for at deltage i det officielle DM, som de jo vandt som U16 sidste sæson. Det kræver to sejre i de sidste to kampe, så ”bolden” ligger helt hos drengene selv.

Sagen er den, at drengene spiller deres sidste hjemmekamp i TIK (den sidste med dette hold måske nogensinde) på:
tirsdag den 26/3 kl. 19.30 i hal C.
Drengene spiller mod naboerne fra Roskilde og får brug for alt den opbakning, der kan samles. Vi håber derfor, at så mange som muligt vil komme i hallen og bakke drengene op til deres sidste kamp i TIK som hold.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...