Nyheder ungdom

Vi har nu mulighed for at træne udendørs i en gruppe på op til 25 personer, og det vil vi i TIK-håndbold benytte os af.
Alle ungdomshold starter op fra mandag den 1/3. Høje Taastrup Gymnasium har igen givet os lov til at låne deres udendørsbane, så her vil alle hold komme til at træne mindst én gang om ugen. Hvornår de forskellige hold skal træne, vil trænerene for de forskellige hold give deres spillere besked om.
Vi skal gøre opnærksom på, at der kun er adgang til banen for spillere og trænere. Forældre og andre tilskuere skal blive væk fra området, når vi træner. 

HUSK - Corona er her stadig, så vi skal stadig passe på hinanden. Alle skal derfor stadig medbringe egen bold, håndsprit og et håndklæde.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...