TIK Nyheder

Penge og resultater hænger dybt sammen, og sådan er det også i TIK, hvis vi skal tage skridtet videre som klub. Derfor er der brugt mange ressourcer på at få vores sponsorudvalg kickstartet. Det er i alt beskedenhed lykkedes meget godt - bl.a. med en ny formand - Stig fra BoligOne. Ambitionerne er høje og der er lavet en række produkter, som udvalget vil ud og præsentere til tidligere og potentielle sponsorer i den nærmeste tid. I forbindelse hermed er der udarbejdet en sponsorbrochure. Har du kendskab til gode sponsoremner, så kontakt Stig eller få en brochure i hallen, som du selv kan præsentere for relevante emner.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...