TIK Nyheder

Træningstider gældende fra 1. august 2015 findes her.

Der er opstart for alle hold i uge 33.

Tiderne for U16-drenge mangler, men vil komme hurtigst muligt.

Nye spillere er velkomne til at møde op i hallen til et par prøvetræninger. Man kan også kontakte trænerne for holdene. Oplysninger om trænere findes på holdenes sider. Har man yderligere spørgsmål kan man kontakte Heidi Holm Jørgensen på mail: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...