TIK Nyheder

En ny og spændende sæson står for døren, hvor vi håber på, at opleve en masse flotte håndboldkampe, og sejre til TIK. Vores Herre- Senior skal prøve kræfter med landets 3. bedste række, så måske varer det ikke længe før, at vi ser Mikkel Hansen m.fl. spille mod TIK, vi ser i hvert fald frem til en rigtig spændende sæson. Vi har brug for frivillige til, at hjælpe med afviklingen af disse Herre- Senior kampe, der forventes at blive ca. 10 – 12 hjemmekampe, vi har brug hjælp til følgende:

 

  1. Dommerbord

  2. Entre

  3. Speaker (Navne opråb ved kampstart og ved scoring)

Vi håber på, at der er nogle, som har lyst til at hjælpe. Vi giver naturligvis alle interesserede et kursus/vejledning i, hvad jobbet går ud på. Har du ikke prøvet det før, er det derfor ikke nogen hindring at melde sig.

Så send venligst Glenn Campbell en mail, og skriv hvilken af de 3 ovenstående, du kunne have interesse i. Glenn kan kontaktes på følgende e-mail: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

 

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...