TIK Nyheder

Nu er det tid til at betale kontingent for 2. halvår. Indbetaling sker vi hjemmesidens menupunkt "kontingent". Da det hele fortsat er lidt nyt, så vi har udarbejdet vedlagte vejledning. Det skal ikke være nogen hemmelighed, at inddrivelse af kontingent er én af de vanskeligeste opgaver i klubben, som kræver alt for mange ressourcer. Særlig seniorafdelingen kræver mange ressourcer. Det skal dog fremhæves at herreafdelingen aldrig har været bedre. Da vi er kommet lidt sent igang er fristen sat til den 1. december. Som første halvår bliver spillere, der ikke har betalt kontingent ikke oprettet hos HRØ, og kan derfor heller ikke komme på holdkortet. Derved kan man ikke spille kamp uden, at der er betalt kontingent.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...