TIK Nyheder

Lørdag den 6. januar kl. 15.55 spiller U16-drenge pokalfinale i Frederiksberg-hallen (opvisningshallen). Drengene har i denne sæson stillet op i U18-rækken, hvor de meget overraskende er nået til finalen. Drengene har undervejs frem til finalen bl.a. slået TSØ og TMS Ringsted, som begge har kvalificeret sig til ligaen i U18. I semifinalen slog drengene FIF, som også spillede i den bedste række før jul. I finalen står vores drenge igen overfor et ligahold nemlig Roskilde håndbold. Kom og støt drengene. Det bliver med garanti noget godt håndbold. Entré 25 kr. fra 14 år.
Hvis I har lyst til at se et gensyn med vores gamle DM-piger (årgang 00), så spiller de også U18-pokalfinale for Ajax København denne dag. Kampen spilles lige før vores egne drenge kl. 14.40. Pigerne har siden de var U10-spillere været i samtlige pokalfinaler. De har kun tabt én pokalfinale igennem årene, og det var forrige år til FIF. Nu står kampen igen mod FIF, og vi ved pigerne er opsat på revanche.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...