TIK Nyheder

Så er der igen TIK FUNDAY, hvor vi håber rigtig mange vil kigge forbi. Det er dagen, hvor man kan prøve forskellige sportsgrene i TIK-paraplyen. Man har også mulighed for at tage kammeraterne med til en helt gratis prøvetime i håndbold. Alle fra gaden er velkomne til at kigge forbi og prøve de mange tilbud. Hos TIK-håndbold kan man bl.a. prøve:

  • Babyhåndbold og U4-6 håndbold kl. 11.15-12.00 i hal A
  • U7-U14 håndbold kl. 12.15-13.00 i hal B
  • Håndbold fitness for 8-99 årige kl. 13.15-14.00 i hal B
  • Håndbold showkamp for alle som tør stille op kl. 14.15-15.00 i hal B

Kig forbi søndag den 10. juni. Vi står klar til at modtage jer. Annonce endelig 002

 

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...