TIK Nyheder

Ungdomsspillere, som i dag har solgt julekalendere, har fået udleveret 20 stk. julekalendre, som de SKAL sælge. Trænerne vil udsende nærmere oplysninger om, hvad det præsist går ud på. Spillere som ikke deltog i dag, vil få udleveret kalendere i den kommende uge. Afregning for disse kalendere kan ske til Martin Lykke tirsdag og torsdage i hallen eller på mobilpaynummer: 76983. Husk at skrive spillernavn og årgang. Sidste frist for afregning er den 13/12-2018.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...