TIK Nyheder

Vi er rigtig glade for, at vi igen kan få lov at spille håndbold. Det er dog udendørs, men det klarer vi også. Håndbold startede jo som markhåndbold, så vi starter bare forfra.
Der er strenge regler for, hvordan vi må træne. Bl.a. må vi kun være 10 personer ad gangen på banen. Trænerne vil derfor lave planer for, hvornår hvilke spillere skal møde op. Træningen er KUN for medlemmer, det vil sige dem, der har betalt kontingent.
Det er ungdomsholdene, som starter op fra den 18/5
Læs mere her
Nye spillere kan kontakte Heidi Holm Jørgensen Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. eller træneren for holdet. Så finder vi en måde at få placeret jer i grupperne på.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...