TIK Nyheder

Godt nytår til alle TIK´ere
Det bliver desværre ikke den start på 2021, vi har håbet på. Som det ser ud lige nu, kommer vi tidligst i gang med håndbold igen efter den 17. januar.

Vi skulle have startet ungdomsturneringen op i weekenden 16.-17. januar, men denne start er lige nu udskudt en uge. Kampene, som skulle være spillet i weekenden 16.-17. januar, er flyttet til den 10.-11. april eller hverdage i ugen optil denne weekend.

P.g.a. situationen lige nu, flyttes der stadig kampe og programmet ændrer sig hele tiden. Vi ved, det gør, at det er svært for familier at planlægge, når intet er fast. Vi vil derfor anbefale, at man løbende følger med på håndbold-app´en og holder øje med kampflytningerne. Trænerene skal selvfølgelig også informere jer i den grad de kan, men som sagt, er det også svært for dem at følge med.

Pas godt på jer selv- og forhåbentlig ses vi snart i hallen igen. Vi melder ud til jer, så snart vi ved, hvornår vi kan komme i hallen igen.
Har I spørgsmål til ovenstående, kan I altid henvende jer til bestyrelsen eller jeres træner. Så vil de hjælpe, så godt de kan.

Håndbold for alle
 Vi skal både have plads til de ambitiøse og sjove

For at give de bedste oplevelser for medlemmerne i vores klub, så er det en forudsætning at forældre og spillere er engageret, da vores forening bygger på frivillig arbejdskraft. Desto flere som er med til at løfte opgave jo bedre oplevelser kan vi tilbyder vores medlemmer.

Hvad er du - yder eller nyder?

Læs mere om hvordan du kan blive en aktiv del af vores klub.


 Se mere...


TIK 
Kontingent 
Se mere...
icon4
Hjem
 
Se mere...

Dame
Håndbold Se mere...

Bliv
Sponsor
Se mere...

Herre
Håndbold
Se mere...

Støt
Klubben
Se mere...